قریب 2 میلیون نفر به کربلای معلی مشرف شدند


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا مستقر در مرز مهران، سردار محسن فتحی زاده روز دوشنبه درپایانه مرزی مهران اظهار کرد: این تعداد شامل یک میلیون و 828 هزار نفر هموطنان ایرانی و بیش از 141هزار نفر از زائران غیر ایرانی است که از طریق مرزهای سه گانه مهران، شلمچه و چزابه به عراق عزیمت کردند.
وی یاد اوری کرد: این میزان تردد زائران اربعین به کربلای معلی درحالی است که تردد زائران در حجم گسترده ادامه دارد و شمار زیادی از زائران امروز و فردا به عراق عزیمت خواهند کرد.
وی با ذکر اینکه خروج زائران کنگره اربعین حسینی از مرزهای سه گانه ایران وعراق در روزهای گذشته سیر افزایشی و حتی جهشی داشته است پیش بینی کرد: امروز و فردا مرزهای سه گانه با موج جمعیت زائر مواجه شوند.
وی گفت: تنها در 24 ساعت گذشته بیش از 400 هزار نفر زائر از مرزهای مهران ، چزابه و شلمچه تردد کرده اند.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا همچنین گفت: در سوی مقابل زائرانی که بسوی عراق از گذرگاه های مرزی خارج می شوند در چند روز گذشته برگشت شماری از زائران و ورود آنها به خاک وطن اغاز شده است.
سردار فتحی زاده با ذکر شرایط مناسب و روان تردد زوار در دوسوی مرزهای ایران وعراق گفت: تنها در مرز مهران حدود سه هزار اتوبوس برای بازگشت زائران به شهرهای مبدا در نظر گرفته شده که در حال ورود به پایانه هستند.
وی از عموم افرادی که با خودرو شخصی به این سفر معنوی عزیمت کرده اند خواست که در مسیر بازگشت با صبر و حوصله رانندگی کنند.
شکلگیری مردمی کنگره اربعین حسینی با چنان سطحی از افزایش سالانه جمعیت زائر همراه بوده که از سوی ناظران خارجی از ان به عنوان بزرگترین مجموعه انسانی کره زمین یاد شده است.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
3032/6034

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82721437/